PO uwiarygodnia oszustów

Platforma Obywatelska uwiarygodnia oszustów – powiedział poseł PiS  Przemysław Wipler. W ten sposób zwrócił on uwagę na postawę polityków tej partii wobec spółki Amber Gold i jej szefa Marcina Plichty.

Przemysław Wipler zwrócił uwagę, że  niedopuszczalne jest by osoba karana brylowała na salonach i była uwiarygodniana przez polityków.

„W chwili obecnej politycy Platformy Obywatelskiej wymyślają różnego rodzaju rozwiązania, różnego rodzaju pomysły mające zmienić w prawie, żeby uniknąć takich oszustw jak te związane z Amber Gold. Pierwsza rzecz którą powinni zrobić to nie uwiarygodniać, nie bawić się, nie wprowadzać ich na salony ponieważ pan Plichta, pomimo tego, że był karany ale z uwagi na to, że finansował film o Lechu Wałęsie, z uwagi na to iż angażował się w różnego rodzaju przedsięwzięcia w regionie Trójmiasta, był osobą, którą zapraszano na najważniejsze imprezy” – powiedział Przemysław Wipler.

Przemysław Wipler powiedział że niepokojący jest także brak działań polskich służb w sprawie Amber Gold.

Tutaj naprawdę jest problem w tym ,że zawiodły służby specjalne, ponieważ jest coś takiego jak kontrola wywiadowcza i to nie tylko dotyczy premiera, ale w pewien sposób jego bliskich. Ponieważ próby kompromitowania, wciągania w różnego rodzaju ciemne interesy, osób, które są blisko rządzących, to powinno być jakimś przedmiotem zainteresowania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i tutaj nie wiadomo czy jest prowadzone jakiegoś typu działania i czy były wyciągane wnioski z tych działań” – powiedział Przemysław Wipler. 

Między innym na te pytania posłowie Przemysław Wipler ,Beata Szydło i Adam Hofman domagają się od odpowiedzi w interpelacji  wystosowanej do premiera Donalda Tuska interpelacji.

Dziś jedna z gazet napisała, że syn premiera Michał Tusk który pracował OLT expres już w czerwca pytał przełożonych co działoby się z firmą gdyby powiązane z nią Amber Gold miało kłopoty.

 

Wypowiedź posła Przemysława Wiplera:


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl