R.Terlecki: PO i Nowoczesna powinny odciąć się od KOD

PO i Nowoczesna powinny „zdecydowanie odciąć się” od Komitetu Obrony Demokracji – podkreślił w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, Komitet ośmiesza wszystkich, którzy z nim współpracowali przez ostatnie miesiące.

W środę późnym wieczorem Onet i Rzeczpospolita podały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie – jak ustalili dziennikarze – chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

– Mamy nadzieję, tak przypuszczamy, że partie, które jednak są reprezentowane w parlamencie, powinny zachować jakąś powagę i postępować rozsądnie, i zdecydowanie odetną się od inicjatywy, która teraz może się nazywać „Komitet Wolna Faktura”, który ośmiesza tych wszystkich, którzy przez ostatnie miesiące współpracowali z tym towarzystwem, które teraz się tak kompromituje – powiedział Terlecki podczas briefingu w Sejmie.

Jak dodał, opozycja „ma ciężki przełom roku”.

Zadajemy pytanie PO i Nowoczesnej, czy odcinają się od tego, co robi KOD. Równie dobrze KOD mógłby się przekształcić w spółkę akcyjną, która prowadzi działalność gospodarczą – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl