PO i Nowoczesna będą jedną partią?

Platforma Obywatelska i Nowoczesna mogą się połączyć. Jak informuje tygodnik ABC, w byłej partii rządzącej powstał spisek, który ma na celu scalenie obu formacji. Rozmowy podobno już trwają.

Na połączenie liczą najbardziej ludzie Platformy Obywatelskiej z terenu, oraz politycy, którzy nie są związani z żadną z partyjnych grup interesów.

Przeciwny takiemu rozwiązaniu ma być Grzegorz Schetyna, który liczy na to, że zostanie przywódcą PO.

Te informacje są dowodem na to, że PO jest w rozpadzie. Ocenia poseł PiS-u Jacek Sasin.

– To jest partia, która była cementowana władzą i profitami, które z niej wynikały. W tej chwili, gdy tego zabrakło, posłowie Platformy Obywatelskiej poszukują „pomysłu na przyszłość”. Dzisiaj Nowoczesna, niezależnie od tego, jak ją oceniamy, trudno się zgodzić z ideami, którymi te ugrupowanie głosi, ale jawi się, jako partia bardziej dynamiczna i o większym potencjale niż Platforma Obywatelska. Stąd politycy PO szukają możliwości dołączenia do siły, która wydaje się bardziej przyszłościowa. Platforma Obywatelska schodzi ze sceny politycznej – zaznaczył poseł Jacek Sasin.

Według tygodnika, lider Nowoczesnej Ryszard Petru na razie czeka na całkowity rozpad PO.

Według ostatnich sondaży Nowoczesna plasuje się tuż za rządzącym dziś PiS-em, z kolei PO spadła na trzecie miejsce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl