PO bez pomysłów na zwalczanie bezrobocia

Rząd Donalda Tuska nie ma pomysłów na walkę z bezrobociem – alarmują posłowie opozycji. Tymczasem już teraz bez pracy pozostaje dwa miliony Polaków. Dane te jednak nie uwzględniają osób niezarejestrowanych w urzędach pracy i ponad dwóch milionów Polaków, którzy w poszukiwaniu pracy wyjechali za granicę.

Przewiduje się, że stopa bezrobocia pod koniec roku przekroczy 13 proc. Praca dla wszystkich, a w szczególności dla ludzi młodych, to dzisiaj problem numer jeden – akcentuje prezes PiS Jarosław Kaczyński. Klub Parlamentarny PiS na poniedziałek zaplanował debatę z udziałem ekspertów – tym razem będą rozmawiać o pracy Polaków.

– Sprawa odbudowy industrializacji Polski nie jest prosta, ale jest to także część naszego programu. Wszystko razem składa się na program: Więcej pracy dla Polaków. Przy czym to więcej pracy oznacza także więcej rodzin, dzieci i rozwój narodowy. Praca jest pierwszym warunkiem rozwoju naszego Narodu i jego trwania. Dlatego uważamy, że kwestia musi być podjęta i podejmiemy ją z całą determinacją na poziomie debaty, dyskusji i również na poziomie propozycji. Mam nadzieję, że kwestia ta w niedługim czasie zostanie zastosowana także na poziomie realizacji, czyli będąc już u władzy – powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przypomniał jednocześnie, że jego ugrupowanie przedstawiło już pewne plany w tym zakresie.

– Trzeba podjąć poważną rozmowę w tej sprawie, która będzie służyła sformułowaniu konkluzji i będzie odpowiadała na pytanie: jaką drogą iść ku temu by w Polsce tej pracy było znacznie więcej. Przedstawiliśmy już pewne plany w tej sprawie, które odnoszą się przede wszystkim do wsi i małych ośrodków, ale to nie oznacza, że jest to koniec naszych planów. Ich będzie z całą pewnością więcej. Są one przede wszystkim związane z podniesieniem tempa rozwoju gospodarczego, bo to przede wszystkim decyduje o ilości pracy, ale bierzemy pod uwagę jeszcze inne przedsięwzięcia – dodał prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

 

RIRM

drukuj