fot. pixabay.com

PKW wręczyła oficjalne zaświadczenia o wyborze na europosła

Państwowa Komisja Wyborcza wręczyła dziś politykom zaświadczenia o wyborze na posła do Parlamentu Europejskiego. Uroczystość odbyła się w południe w Kancelarii Sejmu. Polskę będzie reprezentować 53 europosłów.

Do zgromadzonych zwrócił się przewodniczący PKW, Sylwester Marciniak. Sędzia pogratulował im wyboru. Wskazał, że jest to trudna służba.

– Państwa służba w Parlamencie Europejskim będzie zapewne trudnym poszukiwaniem tego, co tożsame dla każdego z narodów wspólnoty europejskiej. Mimo wielu różnic światopoglądowych, politycznych i  ekonomicznych warto pamiętać, ze każdy Europejczyk bez wątpienia marzy o życiu bezpiecznym,  dostatnim. W takim miejscu na ziemi, w którym w pełni doświadczy wolności, pełnej akceptacji, piękna ludzkiej więzi i wychowa kolejne pokolenia w pokoju. Życzę Państwu, aby ta świadomość pragnienia każdego z mieszkańców Unii Europejskiej zawsze towarzyszyła w pracy na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej w PE – zaznaczył Sylwester Marciniak.

Wybory do PE odbyły się 9 czerwca. Koalicja Obywatelska zdobyła 21 mandatów, a Prawo i Sprawiedliwość 20. Sześciu przedstawicieli w Parlamencie Europejskim będzie mieć Konfederacja, po trzech – Trzecia Droga i Lewica.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl