fot. Tomasz Strąg

PKP Cargo kupiły pięć lokomotyw Vectron za blisko 112 mln zł

PKP Cargo, największy kolejowy operator towarowy w Polsce, zdecydował się skorzystać z opcji kupna pięciu wielosystemowych lokomotyw Vectron. Wartość podpisanego kontraktu wraz z utrzymaniem to blisko 112 mln zł – poinformowała kolejowa spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Lokomotywy będą przeznaczone do tras międzynarodowych w korytarzu północ-południe. Pierwsze pojazdy zostaną przekazane PKP Cargo w połowie tego roku.

Lokomotywy Vectron przeznaczone są do ruchu towarowego mają prędkość maksymalną 160 km/h. Posiadają homologację na Polskę, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Rumunię i Węgry, przy czym pojazdy z platformy Vectron mają możliwość kursowania aż w 18 europejskich krajach.

„Kupując wielosystemowe lokomotywy Vectron, realizujemy strategię rozwoju Grupy PKP CARGO, której jednym z celów jest zdobycie przez nas pozycji lidera na rynku państw Trójmorza, przez które przebiega europejski korytarz północ-południe” – powiedział cytowany w komunikacie Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

We wrześniu 2015 r. PKP CARGO kupiło 15 lokomotyw Vectron z prawem do zakupu kolejnych 5 pojazdów.

PAP/RIRM

drukuj