fot. https://www.facebook.com/obajtekdaniel/photos

PKN Orlen przekaże 500 tys. zł na wsparcie mieszkańców Nowej Białej poszkodowanych w pożarze

PKN Orlen przeznaczy pół miliona złotych na wsparcie mieszkańców Nowej Białej poszkodowanych w pożarze – poinformowała w czwartek spółka. Przekazane środki mają umożliwić odbudowę zniszczonej infrastruktury wodociągowej.

Pożar wybuchł w Nowej Białej w sobotę po godzinie 18.00. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało 27 rodzin – ok. 110 osób. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu.

PKN ORLEN podał, że przeznaczy 500 tys. zł na odbudowę zniszczonej w pożarze infrastruktury wodociągowej w Nowej Białej.

Jak powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, rolą dużych firm jest prowadzenie biznesu z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności.

„Udzielamy wsparcia Polakom, zwłaszcza w trudnych chwilach. Tak było w 2020 roku, kiedy stanęliśmy w obliczu pandemii i tak jest dziś, gdy jesteśmy z poszkodowanymi przez żywioł mieszkańcami Nowej Białej. Przekażemy im środki na odbudowę zniszczonego wodociągu, co umożliwi im powrót do codziennego życia” – podkreślił Daniel Obajtek.

Spółka przekazała, że forma wsparcia dla poszkodowanych mieszkańców Nowej Białej została ustalona przez Fundację ORLEN w porozumieniu z władzami gminy Nowy Targ. Jednocześnie zaznaczyła, że pożar, który wybuchł w Nowej Białej, był największym w ostatnich latach w południowej Małopolsce.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl