fot. flickr.com

PK: zatrzymano dwie osoby przemycające marihuanę o wartości blisko 3 mln zł

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, wspólnie z Komendą Stołeczną Policji prowadzi śledztwo ws. przemytu z Hiszpanii do Polski 57 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 2 milionów 800 tysięcy złotych; zatrzymano dwóch sprawców – podała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.

PK poinformowała w poniedziałkowym komunikacie, że 12 października br. funkcjonariusze policji KSP zatrzymali dwie osoby przemycające substancje – 54–letniego Ryszarda D. oraz 39–letniego Jacka K.

„Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie podwarszawskiej miejscowości” – podkreślono.

„Narkotyki przewozili samochodem ciężarowym marki DAF w specjalnie skonstruowanych skrytkach w zbiorniku paliwa. Po jego demontażu znaleziono 115 toreb z suszem roślinnym o wadze około pół kilograma każdy. Jak ustalono, narkotyki miały trafić na warszawski rynek” – podała PK.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Postawione im zarzuty „dotyczą wewnątrzwspólnotowego nabycia w Hiszpanii 57 kilogramów marihuany, a następnie przetransportowanie jej drogą lądową do Polski”. Jak podano w komunikacie, za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara „nie krótsza od 3 lat pozbawienia wolności”.

Wobec podejrzanych, na wniosek prokuratora, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

PAP/RIRM

drukuj