fot. twitter.com

PK: zarzuty za przemyt 12 kg marihuany z Hiszpanii

Płocka prokuratura okręgowa postawiła dwóm osobom zarzuty dotyczące nabycia i próby przewiezienia z Hiszpanii do Polski 12 kg marihuany – poinformowała Prokuratura Krajowa. Jak dodała, niewykluczone są dalsze zatrzymania w sprawie.

„W sprawie zabezpieczono środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze 12 kg. W toku śledztwa ustalono, że narkotyki były przemycane w używanych samochodach przewożonych na lawetach. Środki odurzające były ukrywane w różnych elementach m.in. za tapicerką drzwi i w podłodze” – przekazała rzeczniczka prasowa PK prok. Ewa Bialik.

Jak dodała, w śledztwie zabezpieczono cztery samochody – w jednym z nich ujawniono 8 kg marihuany, natomiast w kolejnych 4 kg.

„Z ustaleń dokonanych przez prokuratorów i policjantów wynika, że trasa przemytu narkotyków prowadziła z Hiszpanii do Polski. Kierowcy pojazdów ciężarowych nie wiedzieli, że w przewożonych na lawetach samochodach ukryte są narkotyki” – przekazała PK.

Jak ustalono odbiorcami środków przemycanych w samochodach byli dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego.

„Prokuratorzy ogłosili dwóm osobom zarzuty o wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie” – powiedziała prok. Bialik.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku wspólnie z funkcjonariuszami z radomskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

PAP/RIRM

drukuj