fot. flickr.com

PK: czterech funkcjonariuszy KAS z Nowego Targu usłyszało zarzuty korupcyjne

Czterech funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skabowej zatrudnionych w Urzędzie Skarbowym w Nowym Targu usłyszało zarzuty korupcyjne – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa. Podejrzani mieli m.in. udzielać lokalnym przedsiębiorcom porad, których celem było uniknięcie odpowiedzialności karno–skarbowej.

Prokuratura Krajowa poinformowała w komunikacie o zatrzymaniu czterech funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionych w Urzędzie Skarbowym w Nowym Targu.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił zatrzymanym zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, przekroczenia uprawnień i niedopełniania obowiązków służbowych oraz ujawnienia tajemnicy służbowej.

Jak podała PK, w toku śledztwa prokurator ustalił, że podejrzani cyklicznie udzielali przedsiębiorcom z okolic Nowego Targu porad, których celem było uniknięcie odpowiedzialności karno–skarbowej, ujawniali oni informacje, o których dowiedzieli się w związku z pełnioną funkcją dotyczącą planowanych kontroli podatników.

Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch osób sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. W przypadku pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 15 tysięcy złotych, dozoru policji oraz zawieszenia w czynnościach służbowych.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl