Pisarz Antoni Libera laureatem Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego

Antoni Libera, polski  pisarz, tłumacz i krytyk literacki, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego. Statuetkę wręczył premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu „Polska Wielki Projekt, który odbywa się w Warszawie.   

Nagradzając laureata, szef polskiego rządu podziękował mu za jego literacką działalność.

– Jestem bardzo wdzięczny panu Antoniemu za to, że zawsze wbrew głównemu nurtowi kierował się najszczytniejszymi celami – nawet kiedy wydawały się one nieosiągalne, kiedy wydawały się bardzo trudno osiągalne. Bo podobnie jak Lech Kaczyński w życiu politycznym, w życiu społecznym, tak pan Antoni w życiu literackim, w swojej twórczości zawsze hołdował tej zasadzie, że dużo bardziej warto płynąć pod prąd niż z głównym nurtem. Zwłaszcza jeżeli staramy się hołdować prawdzie i budować fundamenty silnej Polski – powiedział premier.

Antoni Libera jest autorem m.in. powieści „Madame”; tłumaczył też tragedie Sofoklesa i Szekspira.

Nagroda im. Lecha Kaczyńskiego przyznawana jest co roku przy okazji kongresu „Polska Wielki Projekt”. Statuetkę otrzymują wybitne osobistości, które swoją działalnością służą Polsce.

W poprzednich latach laureatami nagrody zostali m.in. działacz opozycji z czasów PRL Andrzej Gwiazda oraz obecny prezydent Polski Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl