PiS złożył projekt zakładający utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych; spowoduje wzrost cen paliw

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt zakładający utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych. Rozwiązanie zaproponowane przez polityków będzie oznaczało niewielki wzrost cen paliw.

Zadaniem Funduszu Dróg Samorządowych ma być finansowanie remontów i napraw dróg. Według wstępnych założeń, aby Fundusz mógł działać o ok. 25 groszy podrożeć będzie musiał litr oleju napędowego, benzyny i gazu. W sumie – w związku z tymi podwyżkami – na prace Funduszu Skarb Państwa będzie mógł przeznaczyć ok. 6 mld zł rocznie.

Parlamentarzyści PiS tłumaczą, że obecnie paliwo jest tanie, więc kierowcy nie odczują tych podwyżek w znaczny sposób.

Nie wiem, na ile można wycenić i czy w ogóle można wycenić życie tych, którzy poruszają się po masakrycznej jakości drogach w Polsce. Teraz pytanie, jak te drogi naprawić. Pojawił się pomysł – z inicjatywy poselskiej – żeby wykorzystując niskie ceny paliwa, poszukać dodatkowych pieniędzy na inwestycje w drogi powiatowe i gminne. Będziemy nad tym projektem pracować w polskim Sejmie. Jeżeli uzyska on akceptacje, to jakość lokalnych dróg w Polsce się poprawi – wskazał wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Opozycja przestrzega, że wzrost cen paliwa przełoży się podwyżki cen innych produktów.

Warto zauważyć, że już w tej chwili, podatki stanowią 57 proc. ceny benzyny E95.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl