PiS zaprezentowało założenia ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej

Reforma skarbówki i służby celnej pozwoli na lepsze zarobki. Nie będzie zwolnień – zapewniają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wtorkowego briefingu w Sejmie w towarzystwie wiceministra finansów Mariana Banasia przedstawiali założenia projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Dotyczy on powołania Krajowej Administracji Skarbowej w miejsce obecnie funkcjonujących: administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej.

Poseł PiS Jacek Sasin zapowiedział, że w tej sprawie odbędą się rozmowy z przedstawicielami służby celnej, jak również z pracownikami aparatu skarbowego.

Będziemy wskazywać, że ustawa w kwestii zatrudnienia nie będzie powodować znaczących zmian – zaznaczył poseł PiS Jacek Sasin.

– Będziemy też apelować o zrozumienie pewnej supremacji interesu państwa nad interesami poszczególnych grup zawodowych, które są zrozumiałe i które przecież chcemy brać również pod uwagę. Nie możemy jednak wycofywać się z rozwiązań, które w świetle również tych faktów, o których mówiliśmy, czyli skali nieprawidłowości, skali tej luki podatkowej, są po prostu konieczne. Musimy generować nowe wpływy do budżetu. Te wpływy, które dzisiaj do tego budżetu, pomimo że powinny trafiać, nie trafiają. Mamy również bardzo dobry program społeczny, który wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Taka jest rola państwa – dbać o to, aby te pieniądze, które do budżetu państwa powinny trafiać, trafiały właśnie do budżetu, a nie do kieszeni przestępców czy kombinatorów – powiedział poseł Jacek Sasin.

Polska skarbówka miałaby zacząć działać w skonsolidowanej instytucji pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa od 1 stycznia 2017 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl