PiS nie ustępuje, chce powołania komisji śledczej

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska w związku z aferą Amber Gold złoży do prokuratora generalnego PiS.

Posłowie PiS i Solidarnej Polski domagają się w dalszym ciągu powołania sejmowej komisji śledczej. 13 września w tej sprawie zbierze się sejmowa komisja do spraw służb specjalnych.

Według polityków największej partii opozycyjnej premier nie dopełnił obowiązków w związku z wyjaśnianiem afery Amber Gold. Sprawa dotyczy notatki ABW. Dokument został przekazany premierowi pod koniec maja, mimo to jeszcze w sierpniu zapewniał on, że nie miał informacji od służb.

„Uważamy, że sprawa jest bardzo poważna. Nie można jej bagatelizować. Premier Donald Tusk składał ponad 100 obietnic podczas swojego expose i ich nie wypełniał, więc oszczędnie gospodarował prawdą. Sprawa jest bardzo poważna. Wymaga wyjaśnienia przy świetle kamer – podkreśla poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS.

Posłowie PiS domagają odtajnienia i ujawnienia notatki ABW, która dotarła do premiera. Dotarli także do zawiadomienia banku BGŻ, jakie ten złożył do prokuratury.

Całą sytuacją związaną z aferą Amber Gold zaskoczony jest poseł Zbigniew Ziobro. „Po to w Konstytucji została przewidziana komisja śledcza, aby wyjaśnić sprawy ewentualnego uwikłania władzy w tak wielkie afery jak afera Amber Gold. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że w świetle tych informacji nabiera nowego znaczenia kwestia zaangażowania i uwikłania premiera w sferę afery Amber Gold” . – sygnalizował poseł.

Jak powiedział poseł Przemysław Wipler chodzi o puste skrytki bankowe, w których Amber Gold miał trzymać złoto. Taką informację otrzymało również ABW w połowie maja.

„Przez trzy miesiące pozwolono małżeństwu P. potencjalnie fałszować dokumenty, wyprowadzać kruszec, bądź inne środki. To jest afera para państwa, to jest afera premiera, który od 5 lat udaje, że rządzi krajem. Państwem, które udaje, że jest państwem” – powiedział Przemysław Wipler.

 

Wypowiedź posła Mariusza Błaszczaka i posła Zbigniewa Ziobro:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź posła Przemysława Wiplera:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl