PiS: Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi pełną odpowiedzialność za kształt reprywatyzacji

Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest osobą, która bezpośrednio nadzorowała Biuro Gospodarki Nieruchomościami. Ponosi pełną odpowiedzialność polityczną za całkowity kształt reprywatyzacji, który często przez samych mieszkańców Warszawy jest nazywany „dziką, złodziejską reprywatyzacji” – powiedział Jarosław Krajewski. Poseł PiS wraz z radnym miasta stołecznego Warszawy Cezarym Jurkiewiczem na konferencji prasowej odnieśli się do afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

Poseł Jarosław Krajewski zwrócił uwagę na bałagan, jaki panuje w stolicy za czasów rządów w tym mieście Platformy Obywatelskiej.

– Musimy podkreślić, że w warszawskim ratuszu za czasów rządów PO panuje niezwykły bałagan, który doprowadził do takich zwrotów, jak np. działka pod przedwojennym adresem Chmielna 70. To są niezwykle bulwersujące i skandaliczne zachowania, które nie byłyby możliwe bez tego braku determinacji i bez bierności Hanny Gronkiewicz-Waltz – akcentował Jarosław Krajewski.

Polityk zaznaczył, że prezydent Warszawy najprawdopodobniej miała pełną wiedzę na temat reprywatyzacji działki przy ul. Chmielnej 70.

– Urzędnik, który zdecydował o zwrocie działki przy ulicy Chmielna 70, działał z upoważnienia i na podstawie pełnomocnictwa prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wszystko wskazuje na to, że wiceprzewodnicząca PO miała pełna wiedzę co do tego, jak wygląda kwestia reprywatyzacji tej działki – podkreślił Jarosław Krajewski.

Poseł Jarosław Krajewski zaapelował do przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny do podjęcia działań wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz.

– Nie może być tolerancji dla nieprawidłowości, dla patologii i takich zdarzeń, które bulwersują nie tylko mieszkańców Warszawy, bo to jest sprawa afery reprywatyzacyjnej, która jest aferą ogólnopolską, dotyczącą środowiska Platformy Obywatelskiej. Dlatego apelujemy o to, żeby przewodniczący Grzegorz Schetyna jeszcze dzisiaj zareagował na te zarzuty – powiedział Jarosław Krajewski.

Radny miasta stołecznego Warszawy Cezary Jurkiewicz zwrócił z kolei uwagę na fakt, że radni Prawa i Sprawiedliwości ze stolicy już od wielu lat usiłowali podjąć temat reprywatyzacji, ale spotykali się z ignorancją ze strony władz miasta.

 – W dniu wczorajszym odbyła się sesja rady Warszawy. Usiłowaliśmy ten porządek w jakikolwiek sposób uszczegółowić, zmienić, przenieść ten punkt we właściwy moment, kiedy były media i byli mieszkańcy. Nie pozwolono nam na to. Działania rady Warszawy i radnych PiS związane z reprywatyzacją to jest wiele lat działalności. Takim ostatnim mocnym sygnałem była nadzwyczajna sesja w kwietniu, o która wnioskowaliśmy, oczywiście zbojkotowana przez PO i nie była również obecna pani prezydent –  wskazywał Cezary Jurkiewicz.

Radny miasta stołecznego Warszawy poinformował, że do rady miasta zostanie złożony wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w dniu 30 sierpnia.

– Jeszcze dzisiaj chcemy złożyć wniosek do rady miasta o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawach reprywatyzacji i ufamy, że tym razem pani prezydent się nie ugnie, że się pojawi.(…) Chcemy, aby ta sesja odbyła się we wtorek, 30 sierpnia, o godzinie 16.00 – mówił Cezary Jurkiewicz.

Konferencję prasową z udziałem posłów i radnych Prawa i Sprawiedliwości można odsłuchać [tutaj]

RIRM

 

drukuj