PiS chce, by CBA zbadało sprawę Andrzeja Jakubiaka

Prawo i Sprawiedliwość wnioskuje do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o zbadanie sprawy wykupu jednego z warszawskich mieszkań komunalnych w Warszawie przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka.

Były wiceprezydent stolicy  chciał wykupić od władz lokal, który pozwoliłby mu na powiększenie obecnego mieszkania. Jeszcze nie tak dawano był on zasiedlony. W styczniu 2013 roku, po spisie lokali, mieszkanie przekwalifikowano na tzw. lokal niesamodzielny.

Metr mieszkania położonego w centrum wyceniono na 3800 zł. średnia w tej okolicy to ponad 10 tys. zł. Poseł Jacek Sasin zwraca uwagę, że mogło dojść do korupcji.

– Zadziwiające są tu działania urzędników miasta stołecznego Warszawy, którzy zachowują się tak, jakby realizowali prywatne zlecenie byłego wiceprezydenta Warszawy i osoby ważnej dzisiaj w establishmencie PO – tak, jakby podejmowali kolejne decyzje w taki sposób, aby ten lokal mógł w szybkim tempie i po niezwykle atrakcyjnych cenach znaleźć się w posiadaniu pana prezesa Jakubiaka i powiększyć jego lokal mieszkalny. Ja w tej sytuacji nie widzę innej możliwości jako funkcjonariusz publiczny, jak zwrócić się do CBA i to uczynię – zapowiedział Jacek Sasin.

Na razie radni zablokowali sprzedaż lokalu. Skierowali sprawę do komisji rewizyjnej.

RIRM

drukuj