Pikieta pracowników Służby Zdrowia

Przed Ministerstwem Zdrowia odbyła się pikieta pracowników Służby Zdrowia. Obecnych było blisko tysiąc osób. Manifestacja zorganizowana przez Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” przebiegała pod hasłem „Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za Wasze błędy”.

Okazją do pikiety był obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Zdrowia. Dzień ten został ustanowiony po to, by wyrównywać proporcje m.in. w dostępie do świadczeń zdrowotnych – przypomina Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”. Polska – jak dodaje – jest krajem, który ma kompletnie rozregulowany system opieki zdrowotnej.

 – Rządzący nie tylko nie zajmują się tymi problemami, ale przyczyniają się walnie do tego, aby ten system był niezmiennie niestabilny. Natomiast w sytuacjach zagrożenia przerzucają automatycznie odpowiedzialność na pracowników, bądź obarczają też czasami pacjentów. Chcieliśmy zaprotestować dziś i powiedzieć, że nie będzie naszej zgody na przerzucanie odpowiedzialności na pracowników Służby Zdrowia, nie będzie naszej zgody na to, aby obciążać pacjentów nieudolnością rządzących – powiedziała Maria Ochman.

Protestowaliśmy przeciwko degradacji polskiej Służby Zdrowia oraz zaniechaniom ministra Arłukowicza i jego urzędników – mówi Artur Owczarek z Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

– Reformy, które są podejmowane przez obecną koalicję prowadzą tylko do olbrzymiego zamieszania, do wielu zwolnień, do ograniczeń w płacach. Poza tym totalny bałagan w systemie Służby Zdrowia powoduje bardzo niedobre konsekwencje dla pacjentów. Oczywiście ten bałagan spowodowany jest decyzjami polityków, ale obarcza się konkretne osoby np. lekarza, pielęgniarkę, którzy robią co mogą, ale niestety w tym systemie, który działa bardzo kulawo nie są w stanie podołać wszystkim narzuconym im obowiązkom, m.in. przez te redukcje zatrudnienia, różnego typu inne sytuacje, które powodują potem dramaty ludzkie – powiedział Artur Owczarek.

Protestujący złożyli na ręce wiceministra petycję z postulatami – mówi Artur Owczarek z „Solidarności” Służby Zdrowia.

– Petycja, która została wręczona zawierała postulaty wszystkich sekcji, branż związanych ze Służbą Zdrowia. Znajdowały się tam również postulaty kolegów z Domów Pomocy Społecznej, stacji sanitarno-epidemiologicznych, z pogotowia ratunkowego. Są to postulaty, które próbują nakłonić ministra do uspokojenia tego rozkołysanego i bardzo bałaganiarskiego morza, jakie w tej chwili panuje nad polską Służbą Zdrowia – powiedział Artur Owczarek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl