fot. TT/MRiPS_GOV_PL

Pierwszy rok funkcjonowania Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego

3,5 mld złotych – tyle wynosi łączna kwota wsparcia, jakie trafiło już do polskich rodzin w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Z programu skorzystało dotąd 610 tys. dzieci. Piotr Müller, rzecznik rządu, podsumował w poniedziałek pierwszy rok programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Rozwiązanie weszło w życie 1 stycznia ubiegłego roku.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to dodatkowe świadczenie, które w maksymalnej wysokości 12 tys. złotych przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. do 35. miesiąca życia. Rodzice mogą otrzymywać miesięcznie 1 tys. zł przez rok lub 500 zł przez 2 lata.

Rzecznik rządu, Piotr Müller, poinformował na konferencji prasowej, ile środków wypłacono już w ramach programu oraz ile dzieci zostało nim objętych.

– Mija rok, odkąd Rodzinny Kapitał Opiekuńczy został wprowadzony. To kolejny filar polityki prorodzinnej naszego rządu, który jest uzupełnieniem programu „500 plus”, ale jest skierowany do najmłodszych, czyli dzieci od 13. do 35. miesiąca życia, dla rodziców, których dzieci w tym czasie wymagają szczególnej opieki i dodatkowego wsparcia. W tym programie mamy już 610 tysięcy dzieci, a wypłaciliśmy 3,5 miliarda złotych – mówił Piotr Müller.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to kolejny element polityki prorodzinnej rządu Zjednoczonej Prawicy. Przyjmowaniem wniosków, ich rozpatrywaniem oraz wypłatą tego świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl