,,Pielgrzymka odwagi i nadziei” – powstała książka o ŚDM

Wszystkie homilie i wypowiedzi papieża Franciszka, wygłoszone podczas ŚDM Kraków 2016, oraz ponad 230 fotografii autorstwa m.in. Adama Bujaka znalazło się w książce ,,Pielgrzymka odwagi i nadziei. Franciszek w Polsce z młodzieżą świata”, która ukazała się właśnie na rynku księgarskim.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ,,Biały Kruk”. Jak podaje wydawca, w publikacji znalazł się bogaty artystyczny zapis, oparty na słowie i obrazie, chwil spędzonych z papieżem Franciszkiem w Polsce, także tych nietransmitowanych w telewizji.

– To zapis wspólnych spotkań, modlitw, radości, entuzjazmu Polaków oraz młodzieży z całego świata. Nie pominięto żadnego punktu wizyty, żadnej homilii, żadnej wypowiedzi; publikujemy także słowa skierowane do biskupów, które papież Franciszek wygłosił podczas zamkniętego dla mediów dialogu z hierarchami polskimi w Katedrze Wawelskiej – podaje wydawca.

W publikacji znalazła się także historia dotychczasowych Światowych Dni Młodzieży z lat 1986 – 2015, oraz cztery wybrane katechezy, spośród blisko 100 wygłoszonych przez biskupów podczas ŚDM. Są to wykłady metropolity Nowego Jorku ks. kard. Timothy Dolana, metropolity łódzkiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego, ks. abp. warszawsko-praskiego Henryka Hosera oraz ks. bp. włocławskiego Wiesława Meringa.

Publikacja zawiera także ponad 230 fotografii, m.in. autorstwa Adama Bujaka, Marcina Bujaka i Adama Wojnara, specjalistów od tematyki sakralnej.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 odbywały się w dniach 26-31 lipca w Krakowie i Brzegach pod Wieliczką.

PAP/RIRM

drukuj