Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich

Mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymowali dziś do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śląskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita krakowski ks. kard Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

Przed uroczystą Eucharystią metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc poruszył bieżące sprawy, którymi żyje Górny Śląsk oraz cała Ojczyzna. Mówił m.in. o sprawach związanych z polityką prorodzinną. Wierzymy, że w Polsce nastąpi moda na rodzinę – podkreślał metropolita katowicki.

– W Piekarach promujemy rodzinę i tutaj możemy powiedzieć, że uprawiamy kościelną, prorodzinną politykę, upominając się o pomoc rodzinie. Dziękujemy więc za rządowy konkret, pomoc rodzina 500 plus oraz 75 plus. Jak mówi statystyka, w 2015 roku prawie połowa rodzin z czwórką i większą liczbą dzieci żyła w ubóstwie, z czego co piąta poniżej progu skrajnej biedy. Dlatego program 500 plus jest przełomowy, także dlatego, że w jakieś mierze niweluje istniejące i często rażące dystanse społeczne. Bardzo za ten program dziękujemy – powiedział ks. abp Wiktor Skworc.

Homilię podczas uroczystości wygłosił Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

– Przybywając w jubileuszowym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski i w Roku Miłosierdzia do Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, z ufnością Ją prosimy, aby wstawiała się u swego Syna za nami. Niech wyprasza nam żywą wiarę i świadomość wezwania do dorastania w wierze. Niech wszystkim ojcom przypomina o obowiązku dawania świadectwa wiary i podejmowania trudu wychowania dzieci w wierze – mówił ks. abp Wojciech Polak.

Z pielgrzymami modlił się także ks. kardynał Stanisław Dziwisz, który przewodniczył Eucharystii. Na zakończenie uroczystości zaprosił wszystkich na ŚDM w Krakowie.

– To się nam wszystkim przyda. Polsce te dni są potrzebne. Potrzebna nam jest jedność i solidarność. (…) Razem, przy Ojcu Świętym w Krakowie – podkreślił ks. kard Stanisław Dziwisz.

Tv Trwam News/RIRM/

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl