Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Dziś fani piłkarskich klubów z całej Polski spotkają się po raz 6. na Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasnej Górze. Tegoroczne spotkanie zadedykowano bohaterskim powstańcom Warszawy, gdyż w tym roku przypada 70. rocznica narodowego zrywu. Gośćmi specjalnymi będą dzieci Żołnierzy Wyklętych.

O godz. 12:00 w kaplicy Cudownego Obrazu rozpocznie się uroczysta Eucharystia, następnie w auli o. Kordeckiego odbędzie się wykład dr. Leszka Żebrowskiego, który powie o Powstaniu Warszawskim. Planowane są również prezentacje oraz koncert niespodzianka.

Jednym z celów pielgrzymki jest przełamanie stereotypu o kibicach-kibolach. Jak podkreśla ks. dr Jarosław Wąsowicz, organizator pielgrzymki spotkanie na Jasnej Górze jednoczy na modlitwie fanów różnych klubów – bo jak zgodnie mówią – w takie dni nie istnieją podziały.

– Pielgrzymka jest okazją do spotkania kibiców różnych klubów (niekiedy na co dzień zwaśnionych) – wokół ważnych spraw. Żeby podyskutować: co można razem zrobić, żeby w środowisku kibiców działo się lepiej, jak skoordynować akcje patriotyczne w skali ogólnopolskiej? Ta pielgrzymka jest o tyle specyficzna, że organizują ją w zasadzie kibice. Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży podjęło się organizacji od strony kościelnej – powiedział ks. dr Jarosław Wąsowicz.

Organizator pielgrzymki dodaje również, że z roku na rok pielgrzymka gromadzi coraz więcej kibiców, którzy chcą modlić się za Ojczyznę.

– Na pierwszej pielgrzymce było zaledwie 308 kibiców. Dzisiaj przybywają w liczbie ok. 2 tys. Modlimy się za naszą Ojczyznę, żeby była wierna chrześcijańskim wartościom, ale każdy w swoim sercu przyniesie także swoje intencje. Punktem centralnym naszej pielgrzymki jest Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Na koniec święcimy barwy klubowe, sztandary patriotyczne, później jest wykład wygłoszony przez historyka. W tym roku obędzie się koncert piosenek patriotycznych Marka Polkowskiego – dodał ks. dr Jarosław Wąsowicz.

plakat

 RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl