Piechociński wiedział o memorandum

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński mógł wiedzieć o podpisaniu memorandum między EuRoPol Gazem i Gazpromem.

Informację o planach w tej sprawie miał przekazać mu szef EuRoPol Gazu Mirosław Dobrut podczas spotkania 3 kwietnia. Media ujawniły wczoraj notatkę szefa EuRoPol Gazu na ten temat.

Wicepremier Janusz Piechociński przyznał wieczorem, że szef EuRoPolu zasygnalizował mu, iż „rozmowy na szczeblu przedsiębiorstw są robione i że jest upoważniony przez radę nadzorczą do podpisania dokumentu”. Całe to zamieszanie – jak akcentuje Janusz Piechociński – wynika z tego, że nie użył on słowa „memorandum”.

Poseł Piotr Naimski, były wiceminister gospodarki mówi, że świadczy to o skrajnej nieodpowiedzialności, albo o tym, że w sposób zamierzony osoby odpowiedzialne za tę sytuację prowadzą do matactwa.

– To zamieszanie wskazuje na to, że rząd Donalda Tuska po prostu nie panuje nad sprawami, za które odpowiada. Wszystko to razem świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności ludzi po polskiej stronie, albo świadczy o tym, że w sposób zamierzony prowadzą do matactwa i do kontaktów ze stroną rosyjską, które chcą ukryć przed opinią publiczną i uniknąć odpowiedzialności za kroki, które są wymierzone przeciwko polskiemu interesowi; dlatego, ze Polska nie ma żadnego interesu w tym by budować kolejną rurę, kolejny gazociąg dla przesyłu rosyjskiego gazu, z czego nie będzie żadnej korzyści – komentuje poseł Piotr Naimski.

Posłowie opozycji będą żądali sprawozdania rządu z działań podejmowanych w tej sprawie. W związku z tym odbędzie się posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki. Zwołana zostanie również Komisja ds. Służb Specjalnych – informuje poseł Marek Opioła, przewodniczący komisji.

– To jest właśnie pytanie: czy te informacje miał premier, czy tak naprawdę podczas wywiadu w Sejmie nie udzielił on odpowiedzi prawidłowej. Komisja zamierza się dowiedzieć czy odpowiednie służby i odpowiednie ministerstwo przekazało tę wiedzę w należyty sposób. To jest główne pytanie, które stawiamy sobie wszyscy – członkowie Komisji ds. Służb Specjalnych i pewnie polscy parlamentarzyści oraz polska opinia publiczna – dodał poseł Marek Opioła.

Wypowiedz posła Piotra Naimskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl