fot. twitter.com/GK_PGNiG

PGNiG: prawie 6 mld zł zysku netto w pierwszej połowie tego roku

W pierwszej połowie bieżącego roku Grupa Kapitałowa PGNiG wygenerowała prawie 6 mld złotych zysku netto. Przychody ze sprzedaży przekroczyły 21 mld złotych. Takie wyniki finansowe przedstawiło dziś Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Spółka podkreśliła, że zysk netto jest czterokrotnie wyższy niż przed rokiem. Władze grupy, wskazują, że mimo zawirowań związanych z pandemią pod względem wyników, było to bardzo dobre półrocze.

PGNiG – jak oświadczył prezes Jerzy Kwieciński – osiągnęło najlepsze wyniki finansowe spośród raportowanych za półrocze i kwartał przez polskie spółki giełdowe, w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

https://twitter.com/GK_PGNiG/status/1296374417929523200

– PGNiG poprawi wyniki dzięki zwycięstwu w arbitrażu z rosyjskim Gazpromem, ale na te wyniki będą wpływać negatywnie spadające ceny surowców, spadająca aktywność gospodarcza, spadające zapotrzebowanie na gaz. W tych trudnych warunkach rynkowych, z którymi musza mierzyć się wszyscy gracze nasza firma będzie radzić sobie lepiej, ze względu na zwycięstwo w sądzie z Rosją – wskazał Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.

https://twitter.com/GK_PGNiG/status/1294174331908640768

PGNiG jest obecnie największą polską spółką przemysłową na giełdzie. Aktualnie trwają zaawansowane analizy w związku z planowanym przejęciem Grupy przez Orlen.

Po połączeniu firm nowy polski gigant energetyczny stanie się poważnym konkurentem na światowych rynkach.

RIRM

drukuj