PGNiG chce inwestować w najnowocześniejsze technologie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce inwestować w najnowocześniejsze technologie. Spółka jest otwarta na współpracę ze start-upami. W ciągu pięciu lat PGNiG zamierza przeznaczyć na innowacje 700 mln złotych.

Inwestycja w nowoczesne technologie ma usprawnić działalność PGNiG w każdym obszarze, a w rezultacie także obniżyć koszty dostaw gazu do odbiorców końcowych. Ma w tym pomagać współpraca ze start-upami.  

– Dzisiaj to inwestowanie w rozwój, w najnowocześniejsze technologie. Te potężne pieniądze – budżet na poziomie 700 milionów plus środki zewnętrzne, to jest ponad miliard złotych – powodują, że jesteśmy w stanie inwestować w to, co za chwilę będzie powodowało, że nie stracimy tej palmy pierwszeństwa lidera – zaznaczył Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGNiG.

Jedną z metod pozyskiwania innowacyjnych pomysłów przez PGNiG jest inkubator InnVento, który został uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku, a który wspiera start-upy z branży energetycznej. 

– W tej chwili (jest – red.) 100 zgłoszeń do InnVento, 100 start-upów. Z pięćdziesięcioma z nich rozmawialiśmy, pięć tzw. „pitch days”, gdzie zapraszaliśmy tę pięćdziesiątkę na 2, 3 minuty na zaprezentowanie się. Osiemnastu w tej chwili współpracuje z nami na co dzień – mówił Łukasz Kroplewski.

Inkubator InnVento oferuje innowacyjnym, ale początkującym firmom sześćsetmetrową przestrzeń, nowoczesne narzędzia biurowe i multimedialne, w której mogą testować swoje pomysły skrojone na potrzeby przemysłu energetycznego. Oferuje także opiekę mentora. Rynkowi giganci chcą współpracować ze start-upami. 

– Korzyściami dla start-upów, które wynikają ze współpracy z korporacjami, jest fakt dostępu do dużego partnera biznesowego, do sieci jego kontaktów, również możliwość przetestowania tej technologii w rzeczywistych warunkach. Natomiast dla korporacji to możliwość pozyskania innowacyjnych rozwiązań – wyjaśniła Justyna Janicka, współzałożycielka i dyrektor operacyjny w „1000 realities”.

Taka współpraca to jeden z priorytetów dla czołowych polskich przedsiębiorstw stawiających na innowacje. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl