fot. twitter.com/mazurek_piotr

Pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej zachęca do udziału w konkursie na Młodzieżowego Delegata RP

Jeszcze przez dwa tygodnie można zgłaszać wnioski w konkursie na Młodzieżowego Delegata RP, który weźmie udział w 77. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Nardów Zjednoczonych. Kandydatury mogą zgłaszać osoby urodzone między 1 stycznia 1997 roku a 1 sierpnia 2004 roku.

Zwycięzca konkursu organizowanego przez rząd będzie uczestniczył w realizacji i upowszechnianiu założeń konkursu do kolejnej Sesji Zgromadzenia ONZ. [czytaj więcej]

Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej i wiceprzewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, powiedział na antenie TV Trwam, że to szansa na zdobycie cennego doświadczenia dla młodych osób, które wiążą swoją przyszłość z dyplomacją.

– Przedstawiciel Polski do ONZ jest wybierany w kilkuetapowym konkursie. Pierwszy etap to zgłoszenie i praca pisemna. Trzeba napisać esej na jeden z tematów związanych z funkcjonowaniem ONZ. Następnie jest rozmowa po polsku i po angielsku. Ważne są również umiejętności językowe. Finalnie zwycięzca bądź zwycięzcy, bo w poprzedniej edycji była trójka wygranych, jadą do Nowego Jorku na Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ, gdzie są prezydenci, głowy państw, rządów, ambasadorowie i tam także są sesje z przedstawicielami młodych ludzi. Rozmawiają ze sobą i przedstawiają swój punkt widzenia. W tej chwili ważnym tematem będą kwestie związane z wojną na Ukrainie – wyjaśnił pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej.   

Wniosek konieczny do zgłoszenia kandydatury można pobrać ze strony internetowej pożytek.gov.pl. Nabór trwa do 1 czerwca 2022 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl