fot. twitter.com

PE ma przygotować raport nt. sytuacji praworządności w Polsce

Parlament Europejski ma przygotować raport nt. sytuacji praworządności w Polsce. Jak informuje RMF FM, decyzję o przygotowaniu osobnego raportu dotyczącego naszego kraju podjęła Komisja ds. Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego.

Sprawozdawcą raportu ma być przewodniczący Komisji ds. Wolności Obywatelskich PE, eurodeputowany frakcji socjaldemokratycznej, Juan Fernando Lopez.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski wskazuje, że taki dokument nie będzie miał większego znaczenia.

– To, że będzie jeden raport więcej, niczego nie zmienia. Oczywiście w Polsce będziemy się tym interesować. Niektórzy będą się ekscytować. Natomiast na wszystko trzeba patrzeć w odpowiedniej skali. To jeden z kilkudziesięciu dokumentów, który zostanie przyjęty na którejś sesji. Jeśli taki dokument powstanie, to z pewnością będzie musiał uwzględniać fakt, że Polska w wielu sytuacjach spełnia obiektywnie o wiele wyższe standardy praworządności niż szereg innych państw – mówi europoseł Karol Karski.

Z kolei pojutrze w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się głosowanie nad rezolucją na temat praworządności w Polsce i na Węgrzech w kontekście prowadzonych wobec tych krajów procedur z art. 7.

Zdecydowała o tym przed tygodniem Konferencja Przewodniczących PE. W jej skład wchodzą liderzy grup politycznych i szef Parlamentu Europejskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl