fot. PAP/Adam Warżawa

Europosłowie PiS chcą utworzenia specjalnego trybunału za zbrodnie popełnione na Ukrainie

Była mister spraw zagranicznych, Anna Fotyga, powiedziała w Parlamencie Europejskim w Brukseli, że Rosja musi ponieść klęskę w wojnie, a zbrodniarzy trzeba pociągnąć do odpowiedzialności.

Poseł do Parlamentu Europejskiego wzięła udział w debacie poświęconej walce z bezkarnością osób odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie.

Europoseł powiedziała, że wszyscy jesteśmy świadkami okrucieństw, które mają miejsce na Ukrainie.

– Rosja musi ponieść klęskę i nie może być żadnej bezkarności dla sprawców zbrodni wojennych i decydentów politycznych. Domagamy się stworzenia specjalnego trybunału oraz działań, które są podejmowane – akcentowała.

Była minister spraw zagranicznych, Anna Fotyga, wyraziła zadowolenie z faktu, że Polska wraz z Ukrainą i Litwą zainicjowała wysiłki społeczności międzynarodowej na rzecz ukarania Rosji za jej zbrodnie.

Z kolei europoseł PiS, Witold Waszczykowski zaznaczył, że nie jest to wojna Władimira Putina, lecz Rosji, stąd Federacja Rosyjska powinna być oskarżona i osądzona za złamanie prawa międzynarodowego.

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już 85. dzień. Kreml nie osiągnął wcześniej założonych celów militarnych.

W miejscowościach, które są odbijane przez ukraińskie wojsko, na jaw wychodzą zbrodnie dokonywane przez rosyjskich żołnierzy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl