fot. PAP/EPA

PCK wysłał transport z pomocą dla powodzian w Dreźnie

Osuszacze, koce oraz kuchenki gazowe znalazły się w transporcie pomocy humanitarnej dla powodzian w Dreźnie, który w czwartek wysłał z Wrocławia dolnośląski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jak powiedział dyrektor Dolnośląskiego Zarządu Okręgowego PCK Jerzy Gierczak, transport z pomocą dla Drezna został wysłany na prośbę Niemieckiego Czerwonego Krzyża landu Saksonia.

Niemcy dokładnie wskazali, czego potrzebują. Wysłaliśmy 40 osuszaczy, kalosze, koce, śpiwory i kuchenki gazowe – powiedział Gierczak. 

Dolnośląski PCK nie prowadził specjalnej zbiórki, wysłany sprzęt pochodził z magazynów organizacji, gdzie jest gromadzony na wypadek klęsk żywiołowych.

W Niemczech stale rośnie poziom wody w Łabie i jej dopływach, zagrażając stolicy Saksonii Dreznu, Halle nad Soławą i innym miastom na wschodzie Niemiec.

W Dreźnie stan wody w Łabie podniósł się w środę do 8,43 metrów. Z zagrożonej zalaniem dzielnicy Gohlis ewakuowano 660 osób. Rzecznik miasta powiedział, że nie można wykluczyć dalszych ewakuacji ze wschodniej części miasta.

PAP

drukuj