fot. gis.gov.pl

Paweł Grzesiowski powołany na Głównego Inspektora Sanitarnego

Premier Donald Tusk – na wniosek ministra zdrowia Izabeli Leszczyny – powołał Pawła Grzesiowskiego na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego – przekazał w poniedziałek GIS.

Paweł Grzesiowski ukończył Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W latach 1989-1998 był asystentem, a potem adiunktem w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Następnie pracował jako kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie.

Od 2001 r. jest wykładowcą akademickim m.in. na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Studium Podyplomowym Prawa Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W czasie pandemii COVID-19 popierał obowiązkowe szczepienia, szczególnie dla medyków i nauczycieli. Był zwolennikiem zamykania cmentarzy na Wszystkich Świętych, wprowadzenia paszportów cowidowych czy bezwzględnej izolacji domowników.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl