Parlament poza informacjami ws. SKOK Wołomin

Politycy wciąż nie usłyszeli nowych faktów ws. SKOK Wołomin. Wczoraj odbyło się niejawne posiedzenie nadzwyczajnej komisji poświęconej wołomińskiej Kasie, jednak Parlamentarzyści po raz kolejny usłyszeli szczegóły powtarzane od dawna.

Poseł Maria Zuba, członek podkomisji powiedziała, że zarządca komisaryczny Kasy nie przedstawił szczegółowych informacji, ponieważ jest związany tajemnicą.

Parlamentarzyści po raz kolejny usłyszeli szczegóły powtarzane od dawna przez przedstawiciela KNF-u. Co istotne, Komisja Nadzoru Finansowego nie proponuje zmian w związku z nieprawidłowościami do jakich dochodziło w SKOK Wołomin.

Poseł Maria Zuba, po posiedzeniu czterech komisji, nie wyklucza, że Platforma Obywatelska ma już przygotowany projekt ustawy o SKOK-ach.

W tym projekcie prawdopodobnie zawarte są przepisy, które będą tę sieć SKOKów i same SKOKi zupełnie rozbrajać. Będzie przejmowanie, bo przecież o to chodzi – o ten rynek finansowy. Będzie on przejmowany przez inne banki. Dzięki poprawce wprowadzonej przez posłów PO, którzy zadbali o to, aby SKOKi mogły być przejmowane przez banki zagraniczne, SKOKi będą przejmowane przez obce banki – przewiduje Maria Zuba.

Śledczy ustalili, że w latach 2009-2014 ze SKOK Wołomin przelano na konta tzw. „słupów” ponad 102 mln zł. Proceder miał polegać na zaciąganiu pożyczek w wysokości od 200 tys. zł do 4,5 mln zł na podstawie sfałszowanych dokumentów o zatrudnieniu. Do tej pory w sprawie zatrzymano kilkadziesiąt osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl