fot. flickr.com

Parlament Europejski będzie głosować nad sprawozdaniem dot. praworządności w Polsce

Komisja wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego będzie dziś głosować nad sprawozdaniem dotyczącym sytuacji w zakresie praworządności w Polsce. Projekt tekstu odnosi się do polskiego systemu legislacyjnego i wyborczego, niezawisłości sądów i danych dotyczących praw podstawowych. Sprawozdanie wzywa również do podjęcia natychmiastowych działań, w tym środków budżetowych i ustanowienia stałego mechanizmu monitorowania praworządności.

Autorem dokumentu jest hiszpański europoseł Juan Fernando Lopez Aguilar z grupy Socjalistów i Demokratów. Członek komisji, europoseł PiS-u Jadwiga Wiśniewska, wskazała, że raport jest efektem donosów totalnej opozycji na Polskę.

Ubolewam, że Parlament Europejski, który walczy z dezinformacją, sam w wyniku działań przedstawicieli totalnej opozycji, takiej dezinformacji jest poddawany. Zatem będę głosowała przeciwko temu raportowi. Zgłosiłam kilkadziesiąt poprawek, ale zdaję sobie z tego sprawę, że Komisja zdominowana przez lewicowo-liberalnych parlamentarzystów będzie forsowała te kłamliwe opowieści o Polsce. Naszym zadaniem, polskich europosłów Prawa i Sprawiedliwości, jest dawać świadectwo prawdzie – podkreśliła europoseł.

Jadwiga Wiśniewska wystosowała też list do europosła z Hiszpanii, w którym odniosła się do zarzutów pod adresem Polski.

RIRM

drukuj