fot. prezydent.pl

Para prezydencka z okazji Dnia Ojca: Niech duma z rodzicielstwa będzie źródłem siły i wytrwałości

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką złożył wszystkim tatom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Ojca. Niech duma z rodzicielstwa, satysfakcja z wychowania dzieci i radość z chwil spędzanych w gronie rodziny będą dla Panów źródłem siły i wytrwałości – napisała para prezydencka.

„Drodzy Ojcowie, z okazji Dnia Ojca składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Tatom. Niech duma z rodzicielstwa, satysfakcja z wychowania dzieci i radość z chwil spędzanych w gronie rodziny będą dla Panów źródłem siły i wytrwałości” – napisał prezydent i pierwsza dama w życzeniach zamieszczonych w niedzielę na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Podkreślili, że trudno przecenić rolę, jaką odgrywa ojciec w życiu dziecka.

„To ktoś, na kim zawsze można polegać, komu można powierzyć swoje sekrety, komu zawsze można zaufać i poprosić o radę. Tato to wzór postępowania i ostoja w trudnych chwilach, przyjaciel i pierwszy nauczyciel, towarzysz dziecięcych zabaw i nieocenione wsparcie w dorosłym życiu. To wielki życiowy autorytet, a zarazem ktoś, kto zawsze gotów jest okazać zrozumienie” – czytamy w życzeniach pary prezydenckiej.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda napisali, że w trudnej roli ojca potrzebna jest życiowa mądrość, cierpliwość i poświęcenie.

„Dlatego z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Tatom spełnienia marzeń, uśmiechu i dni pełnych miłości. Dziękujemy również za trud obywatelskiego i patriotycznego wychowania młodych Polaków. To dzięki przykładowi ojców zachowujemy naszą tożsamość i przywiązanie do Ojczyzny” – podkreśliła para prezydencka.

„Raz jeszcze życzymy wszystkim Ojcom, zarówno tym, którzy dopiero przygodę z ojcostwem zaczynają, jak i tym, którzy doczekali się już wnuków i prawnuków, wszystkiego najlepszego” – napisał prezydent wraz z małżonką.

Międzynarodowy Dzień Ojca ma już ponad sto lat. Święto zainicjowane zostało przez Sonorę Dodd z Waszyngtonu, która w ten sposób chciała uhonorować swojego ojca Williama Smarta, weterana wojny secesyjnej. Po raz pierwszy obchodzone było w USA 19 czerwca 1910 roku. Ale pomysł obiegł cały świat.

PAP/RIRM

drukuj