fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Para prezydencka uhonorowała laureatów VII edycji Konkursu Architektoniczno–Urbanistycznego „Lider Dostępności”

Prezydent Andrzej Duda wręczył statuetki i dyplomy zwycięzcom VII edycji Konkursu Architektoniczno-Urbanistycznego „Lider Dostępności”. Uroczysta gala odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim. Celem konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego, przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami.

Prezydent RP podkreślił, że dzięki realizacji projektów w ramach tego przedsięwzięcia, Polska staje się państwem nowoczesnym i atrakcyjniejszym.

Zaznaczył również, że Konkurs „Lider Dostępności” ma uwrażliwić społeczeństwo na problemy, z jakimi zmagają się osoby z niepełnosprawnościami. Dodał, że z podobnymi utrudnieniami może zmagać się każda osoba.

– To może być w każdej chwili, każdy z nas na skutek jakiejkolwiek kontuzji, którą odniesiemy. Dzisiaj tak modna jest aktywność sportowa – ile kontuzji zdarza się w sporcie i ile razy bywa, że na co dzień człowiek jest zdrowy, sprawny, a ma moment w swoim życiu, że zacznie zmagać się z trudnościami w poruszaniu się – powiedział Andrzej Duda.

Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny „Lider Dostępności” organizowany jest od 2016 roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Przedsięwzięcie realizowane jest pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

RIRM

drukuj