Papież: nad każdym miastem jest to samo niebo

Świadectwo wiary powinno docierać z kościołów do wszystkich miejsc: domów, biur, szkół na peryferie miast – powiedział Ojciec Święty Franciszek. Papież zwrócił uwagę, że nad każdym miastem jest niebo, w które można patrzeć z nadzieją.

W niedzielę obchodziliśmy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Biskup Rzymu jak co tydzień w południe spotkał się z wiernymi w Watykanie na modlitwie maryjnej Regina Coeli.

W rozważaniach Papież nawiązał do słów Ewangelii św. Łukasza: „W imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom”.

– To jest świadectwo. To jest świadectwo dawane nie tylko słowami, ale także codziennym życiem, które w każdą niedzielę powinno wychodzić z naszych kościołów, aby w ciągu tygodnia wchodzić do naszych domów, biur, szkół, miejsc spotkań, miejsc rozrywki, do szpitali, więzień, domów dla osób starszych, zatłoczonych obozów dla imigrantów, na peryferie miasta. To świadectwo my musimy nieść każdego tygodnia – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Papież dodał, że misją wierzących jest głoszenie miłości Boga i jego miłosierdzia, także w najbardziej „nieczułych” środowiskach.

Po odmówieniu modlitwy Ojciec Święty udzielił zebranym na Placu św. Piotra i zgromadzonym przed telewizorami błogosławieństwa apostolskiego.

Nawiązał także do obchodzonego w niedzielę w wielu krajach 50. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu.

– Kieruję do wszystkich osób związanych z komunikacją społeczną serdeczne pozdrowienia i życzę, aby nasz sposób komunikowania w Kościele miał zawsze wyraźnie ewangeliczny styl, styl, który łączy prawdę i miłosierdzie – powiedział papież Franciszek.

Transmisję spotkania Ojca św. Franciszka z wiernymi przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl