fot. PAP/EPA

Papież Franciszek w uroczystość Objawienia Pańskiego: Sens naszej wiary odnajdujemy w adoracji

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Sens naszej wiary odnajdujemy w adoracji – podkreślał podczas Eucharystii w Bazylice Świętego Piotra Ojciec Święty Franciszek.

W uroczystość Objawienia Pańskiego Ojciec Święty Franciszek sprawował Mszę Świętą w bazylice Świętego Piotra.

– Wiara nie sprowadza się do zestawu pięknych doktryn, lecz jest relacją z żywą osobą, którą się kocha – akcentował Ojciec Święty.

Ten sens wiary odnajdujemy w adoracji. Podobnie czynili mędrcy. Nie adorując, nie znamy Boga – podkreślał Papież. Przestrzegał, że poważnym zagrożeniem –jest posługiwanie się Bogiem zamiast służenie mu. Kościół musi być zakochany w Jezusie – mówił Ojciec Święty Franciszek.

– Adorując odkrywamy, że życie chrześcijańskie to dzieje miłości do Boga, w których nie wystarczają dobre idee, ale trzeba postawić go na pierwszym miejscu, tak jak czyni ktoś zakochany z osobą, którą miłuje – wskazał Papież. 

Wspaniałość życia „nie polega na posiadaniu, ale na miłowaniu” – podkreślał Papież. Zachęcał także, by pomagać bliźnim, spychanym na margines i cierpiącym, bo „tam jest Jezus”.

W samo południe Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. W rozważaniach zaznaczył, że doświadczenie wiary w Boga nie blokuje i nie zniewala, ale wyzwala.

– Oto różnica między prawdziwym Bogiem i zdradzieckimi bożkami, takimi jak pieniądze, władza, sukces; między Bogiem a tymi, którzy obiecują dać te bożki; magami, wróżbitami, czarownicami. Różnica polega na tym, że bożki związują nas ze sobą, uzależniają od siebie – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty wspólnie z wiernymi prosił Maryję, abyśmy mogli stać się świadkami Chrystusa tam, gdzie jesteśmy, z nowym życiem przemienionym Jego miłością.

TV Trwam News

drukuj