fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Naprawdę liczy się tylko miłość

Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że „naprawdę liczy się” tylko miłość. To prawdziwe wielkie przykazanie – mówił w czasie spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański.

„Bez miłości zarówno życie, jak i wiara pozostają jałowe” – podkreślił papież w rozważaniach na temat słów Jezusa: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”.

„Możesz robić wiele dobrych rzeczy, odmawiać wiele modlitw, przestrzegać wielu nakazów, ale jeśli nie masz w sobie miłości, to na nic się to nie zda” – podkreślał Franciszek.

Wskazał, że jest fragment Biblii mówiący o tym, że „nie można trwać w przymierzu z Panem i znęcać się nad tymi, którzy cieszą się Jego ochroną: wdową, sierotą, cudzoziemcem, migrantem, czyli osobami najbardziej samotnymi i bezbronnymi”.

„Jezus – wskazał papież – właśnie w ten sposób przeżywał swoje życie: głosząc i dokonując tego, co naprawdę się liczy i jest istotne, to znaczy miłość. Miłość nadaje życiu i drodze wiary dynamizm i owocność” – stwierdził Franciszek.

Jak wyjaśnił, „to, co Jezus proponuje w tej ewangelicznej karcie, jest wspaniałym ideałem, który odpowiada najbardziej autentycznemu pragnieniu naszego serca”.

„Zostaliśmy przecież stworzeni, aby kochać i aby być kochani (…) To jest marzenie Boga wobec człowieka” – podkreślił papież.

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=Exz8uCPR7p8

PAP/RIRM/TV Trwam

drukuj