fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Wichury utrudniają kursowanie pociągów na Podbeskidziu

Wichury na południu województwa śląskiego utrudniły ruch kolejowy. Na trasach Żywiec – Węgierska Górka oraz Ustroń – Goleszów wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Tory zablokowały tam powalone drzewa – podała spółka Koleje Śląskie.

„Z powodu silnych podmuchów wiatru wprowadziliśmy ograniczenia prędkości w ruchu pociągów” – poinformował w niedzielę przed południem rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Niespokojnie jest także w małopolskiej części Podbeskidzia. Lokalny portal wadowice24.pl podał, że wichura uszkodziła linie wysokiego napięcia, a w wielu miejscach spadające na drogi drzewa zatarasowały przejazdy. Na jednym z wadowickich osiedli wiatr porwał papę z bloku i uszkodził komin. W Choczni drzewo spadło na dom, a w Bugaju koło Kalwarii Zebrzydowskiej na samochód. Strażacy z Wieprza poinformowali, że wichura zniszczyła blaszany garaż.

W rejonie Oświęcimia drzewa spadające na drogi sprawiły kłopoty kierowcom. Tak było m.in. w Grojcu i Bobrku. W Osieku został uszkodzony dach domu.

Prognozy wskazują, że silny wiatr może utrzymywać się do końca dnia.

PAP/RIRM

drukuj