fot. PAP/EPA

Papież Franciszek modlił się za rozmowy przywódców USA i Korei Północnej

Papież Franciszek modlił się w niedzielę z wiernymi za pomyślny przebieg i rezultaty wtorkowych rozmów prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una w Singapurze. Do modlitwy w tej intencji wezwał podczas spotkania w południe w Watykanie.

Zwracając się do tysięcy ludzi przybyłych na modlitwę Anioł Pański Papież powiedział: „Pragnę ponownie skierować do umiłowanego narodu koreańskiego moją szczególną myśl w duchu przyjaźni i modlitwy”.

„Niech rozmowy, które odbędą się w najbliższych dniach w Singapurze przyczynią się do pozytywnego rozwoju, który zapewni pokojową przyszłość Półwyspowi Koreańskiemu i całemu światu” – apelował Franciszek.

Następnie poprosił wiernych, aby w tej intencji modlili się do Matki Bożej.

„Wszyscy razem prośmy Matkę Bożą, Królową Korei, by wspierała te rozmowy” – wzywał. Razem z obecnymi na placu Świętego Piotra Papież odmówił modlitwę „Zdrowaś Maryjo”.

Wcześniej w swych rozważaniach Franciszek przestrzegał przed stawianiem innym fałszywych oskarżeń.

„Może zdarzyć się, że silna zawiść z powodu dobra i dobrych uczynków jakiejś osoby może doprowadzić do jej fałszywego oskarżenia. W tym jest prawdziwa śmiertelna trucizna, zjadliwość, z jaką rozmyślnie chce się zniszczyć dobrą opinię drugiej osoby” – podkreślił Ojciec św. Franciszek, prosząc by „Bóg uwolnił nas od tej strasznej pokusy”.

Na koniec ostrzegł, że „taka postawa niszczy rodziny, przyjaźnie, wspólnoty i nawet społeczeństwo”.

PAP/RIRM

drukuj