Papież Franciszek: Inwestujmy w pokój, a nie w wojnę

„Inwestujmy w pokój, a nie w wojnę” – powiedział w niedzielę papież Franciszek nawiązując do setnej rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej. Pozdrowił też znajdujących się na placu św. Piotra Polaków.

Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek przypomniał, że papież Benedykt XV nazwał pierwszą wojnę światową „niepotrzebną masakrą”.

Franciszek dodał, że w setną rocznicę jej zakończenia na świecie rozdzwonią się kościelne dzwony; także – podkreślił – w bazylice świętego Piotra.

„Historia pierwszej wojny światowej jest dla wszystkich surowym wezwaniem do odrzucenia mentalności wojny i do poszukiwania każdego legalnego środka, by położyć kres konfliktom, które nadal wykrwawiają niektóre regiony świata” oświadczył Papież.

„Wydaje się, że niczego nigdy się nie uczymy. Modląc się za wszystkie ofiary tej olbrzymiej tragedii mówimy z mocą: inwestujmy w pokój, a nie w wojnę” – dodał Ojciec Święty.

Na zakończenie spotkania z wiernymi Papież pozdrowił obecnych na placu św. Piotra Polaków podkreślając, że jest ich bardzo wielu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl