Papież: celem pielgrzymki do Irlandii było umocnienie rodzin chrześcijańskich w ich powołaniu

Umocnienie rodzin chrześcijańskich w ich powołaniu – na taki cel swojej obecności podczas IX Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii wskazał dziś Ojciec Święty. Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie podsumował swoją ostatnią zagraniczną podróż.

W sobotę i niedzielę Ojciec Święty uczestniczył w spotkaniach rodzin z całego świata, które przebiegało pod hasłem „Ewangelia rodziny: radość dla świata”.

Papież zauważył m.in., że wielu małżonków, rodziców i dzieci zgromadzonych w Dublinie – z całą różnorodnością ich języków, kultur i doświadczeń – było wymownym znakiem piękna marzenia Boga dla całej rodziny ludzkiej.

Marzeniem Boga jest jedność, harmonia i pokój, będące owocem wierności, przebaczenia i pojednania, które dał nam w Chrystusie. W tajemnicy swojej miłości wzywa On rodziny do udziału w tym marzeniu i uczynienia z całego świata domu, w którym nikt nie byłby sam, niechciany lub wykluczony – podkreślił Biskup Rzymu.

Ojciec Święty zachęcił wiernych, by powierzali rodziny na całym świecie miłującej opiece Świętej Rodziny. Zwracając się z pozdrowieniami do Polaków papież Franciszek poinformował, że na prośbę m.in. ojców franciszkanów pobłogosławił ołtarz Adoracji Eucharystii w Niepokalanowie.

– Ołtarz „Gwiazda Niepokalanej” zostanie umieszczony w sanktuarium w Niepokalanowie, które staje się 8. Międzynarodowym Centrum Modlitwy o Pokój. Adorując Chrystusa, zgodnie z duchowym pragnieniem św. Maksymiliana Kolbego, wypraszajcie pokój dla waszych rodzin, ojczyzny, Europy i całego świata. Wam i waszym bliskim z serca błogosławię – powiedział Papież.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl