Birma: Ponad 50 tys. ludzi ewakuowano po przerwaniu tamy

Około 54 tys. osób ewakuowano w środę w środkowej części Birmy, gdzie ostatniej nocy pękła tama, zalewając okoliczne miejscowości – podała agencja Reutera, powołując się na źródła we władzach kraju.

Do pęknięcia tamy irygacyjnej w pobliżu miejscowości Swar doszło o godz. 5.30 czasu miejscowego (godz. 1 w Polsce). Uwolniona woda zalała Swar i kilka okolicznych wsi.

Na ewakuację zdecydowało się także wiele osób, które nie ucierpiały dotąd z powodu przerwania tamy, lecz obawiają się, że poziom wody jeszcze wzrośnie – przekazał proszący o anonimowość przedstawiciel birmańskiej agencji ds. sytuacji kryzysowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl