fot. twitter.com/PomocKosciolowi

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wsparło finansowo potrzebujących w Demokratycznej Republice Konga

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie udzieliło nadzwyczajnej pomocy finansowej dla 69 wspólnot sióstr zakonnych posługujących we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Z przekazanej kwoty 120 tys. euro skorzystają w sumie 464 siostry zakonne.

Pomoc finansowa to odpowiedź na apel tamtejszych księży biskupów. Zwracają uwagę, że epidemia koronawirusa tylko pogorszyła sytuację w tym kraju, który od lat zmaga się z biedą oraz głodem.

Dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło wskazuje, że bez realnej pomocy dla Afryki, grozi wielka emigracja z tego kontynentu.

– Jeśli nie zrobimy nic dla Afryki, nie poprawimy tam jakości życia, nie poprawimy plagi głodu, nie poprawimy zainteresowania kontynentem (nie chodzi tu o wykorzystanie gospodarcze, ale o świadomość cierpienia tych ludzi), to nie unikniemy fali migracji z tego kraju. (…) 100 mln osób jest gotowych do zmiany miejsca zamieszkania, a w szerszej perspektywie prawie 1 mld osób. To jest tylko przykład, jak trudne warunki życia tam są. W Europie marnuje się tysiące ton żywności, a w Afryce ludzie muszą przeżyć za 1 dolara dziennie – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło.

Zgodnie z najnowszymi danymi statystykami Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, w Afryce i na Madagaskarze pracuje 730 misjonarzy z Polski – z tego 349 to siostry zakonne, a 291 osób to zakonnicy. W samej Demokratycznej Republice Konga posługuje 31 polskich misjonarzy. 

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl