PAP/EPA

Państwowa pomoc dla Air France

Francuskie linie lotnicze Air France uzyskają 4 mld euro państwowej pomocy. Zgodę na dokapitalizowanie linii przez francuski rząd wydała Komisja Europejska.

Francuski rząd chce przekazać liniom lotniczym łącznie 4 mld euro pomocy. Dzięki temu zwiększy swój udział w liniach do prawie 30 proc. i stanie się największym udziałowcem. Zgodę na pomoc musiała wydać Komisja Europejska, która zażądała, aby linie Air France udostępniły swoje sloty na lotnisku Orly w Paryżu. Mają na tym skorzystać konkurencyjne linie lotnicze – przekonuje Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.

„Daje to konkurującym przewoźnikom szansę na rozszerzenie swojej działalności na tym lotnisku, zapewniając uczciwe ceny i większy wybór dla europejskich konsumentów” – wyjaśnia Margrethe Vestager.

Komisja Europejska domagała się udostępnienia 24 slotów. Ostatecznie strona francuska udostępni ich 18.

– 18 to rozsądna oferta. Dokładnie te sloty stanowią 4 proc. czasu na start lub lądowanie, które Air France obsługuje na tym lotnisku – podkreśla francuski minister finansów.

Rząd w Paryżu chce za wszelką cenę uratować linie lotnicze – równocześnie zapewnia, że nie chce ich całkowicie znacjonalizować. Udziały w Air France posiada też Holandia, która nie zaangażowała się w pomoc liniom.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl