fot. PAP/Dariusz Delmanowicz

Państwowa Agencja Atomistyki: Na terenie Polski nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi

Na terenie Polski nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi – uspokaja Państwowa Agencja Atomistyki. Urząd prowadzi stały, całodobowy monitoring sytuacji radiacyjnej w kraju.

Ukraina kolejny dzień odpiera ataki Rosji. W wyniku działań bojowych elektrownia jądrowa w Czarnobylu została bez prądu. Pojawiły się obawy, że może to stwarzać zagrożenie radiologiczne.

„Obecnie na terenie RP nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska. Państwowa Agencja Atomistyki nie odnotowała żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej” – podkreśliła Państwowa Agencja Atomistyki.

Jak informują ukraińskie służby, uruchomione zostały spalinowe generatory prądu, które zapewniają dwie doby zasilania elektrowni. Trwają także rozmowy z Rosjanami o wstrzymaniu ognia i stworzeniu tzw. zielonego korytarza dla ekip, aby mogły naprawić awarię.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl