PAP/EPA

Pakistan: co najmniej 41 osób zginęło w wyniku burz i wyładowań atmosferycznych

W wyniku nawałnic, które od piątku przeszły nad Pakistanem, zginęło co najmniej 41 osób, z czego 28 od uderzenia piorunem – przekazały w poniedziałek władze. W południowo-zachodnich częściach kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

W Pendżabie, największej i najbardziej zaludnionej prowincja w 240-milionowego kraju, odnotowano 21 zgonów w wyniku rażenia piorunem.

Większość ofiar śmiertelnych to rolnicy pracujący w polach przy zbiorze pszenicy – powiedział Arfan Kathia rzecznik prowincjonalnego biura krajowej służby zarządzania skutkami katastrof (NDMA).

Osiem osób, w tym siedem trafionych piorunem, zginęło w Beludżystanie, w południowo-zachodniej części kraju.

W związku z prognozowanymi na kolejne dni opadami deszczu w większości prowincji kraju NDMA wydała ostrzeżenie przed osunięciami ziemi i gwałtownymi powodziami.

Pakistan, piątą pod względem zaludnienia państwo świata, jest jednym z krajów najbardziej zagrożonych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl