fot.flickr.com

„Paczka dla bohatera” – akcja radomskiej młodzieży i służb mundurowych

Uczniowie radomskich szkół wspólnie ze służbami mundurowymi przygotowali 65 świątecznych paczek dla weteranów II wojny światowej z Radomia i okolic. Akcja „Paczka dla bohatera” zorganizowana została w tym mieście po raz drugi.

Zbiórkę przeprowadzili uczniowie kilkunastu radomskich szkół. Do akcji – jak zaznacza jej koordynatorka, nauczycielka w Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu Justyna Bujek, włączyły się także wszystkie służby mundurowe działające w mieście.

Organizatorzy zgromadzili w sumie 1350 kg produktów żywnościowych oraz środków czystości. Przygotowano z nich 65 paczek, które przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do odbiorców.

„To osoby, które walczyły o wolną Polskę, m.in. żołnierze Armii Krajowej. Niektórzy z nich żyją dzisiaj w biedzie. Naszym moralnym obowiązkiem jest więc wesprzeć ich i ten sposób wyrazić wdzięczność za wcześniejszą działalność” – podkreśliła dyrektor „Hubala” Beata Jasek.

Zdaniem Franciszka Sołśni ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Radomiu tego rodzaju pomoc jest bardzo ważna.

„Część obdarowanych osób to byli żołnierze, część – to wdowy po nich, wiele z nich jest samotnych i schorowanych. Dlatego taka pamięć i wsparcie są szczególnie cenne” – akcentował Franciszek Sołśnia.

Organizatorzy zapowiedzieli, że akcja „Paczka dla bohatera” będzie organizowana także przy okazji kolejnych świąt.

PAP/RIRM

drukuj