P. Szefernaker: Europa musi się otrzeźwić i zacząć myśleć o bezpieczeństwie całego kontynentu

Europa musi się otrzeźwić i zacząć myśleć w kategoriach bezpieczeństwa całego kontynentu. […] Od dwóch lat kwestia uchodźców nie jest rozwiązana. Jeden z najważniejszych tematów dla bezpieczeństwa Europy nawet nie drgnął – powiedział na antenie TVP Info Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, odnosząc się w ten sposób do wczorajszej strzelaniny we Francji.  

Polityk wskazywał, że Polacy mogą się czuć bezpiecznie, ponieważ nie dostosowaliśmy się do deklaracji, do jakich zobowiązał się rząd PO-PSL.

– Cieszmy się, że w Polsce nie ma takiej sytuacji. Polacy mogą czuć się w Polsce bezpieczni, a dla polskiego rządu bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze […]. Polacy są bezpieczni, dlatego że nie wykonujemy takich decyzji, na jakie zobowiązał się rząd Platformy i PSL-u. […] Będziemy robili wszystko, aby europejskie decyzje nie wpływały negatywnie na poziom bezpieczeństwa Polaków – mówił.

Paweł Szefernaker w programie „Gość Poranka” wymieniał błędy poprzedniej ekipy rządzącej i stwierdził, że Platforma Obywatelska w swoich postulatach jest niewiarygodna.

– Jedyne, co Platforma Obywatelska proponuje dzisiaj Polakom, to zwijanie państwa. To, co robili przez 8 lat, to likwidowali posterunki policji, oddziały Poczty Polskiej, zwijali Polskę powiatową. Z ust lidera Platformy Obywatelskiej słyszymy, że chcą zlikwidować urząd wojewody. To kto będzie wtedy rządził w województwach? Baronowie Platformy Obywatelskiej? – pytał sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom – akcentował Paweł Szefernaker.

– Ostatnie wnioski, które składała Platforma Obywatelska, napawają optymizmem, bo kiedy Platforma składa wniosek, to Prawo i Sprawiedliwość odbudowuje się na tym wniosku. Totalna opozycja nie ma  nic do zaproponowania Polakom. Gdy rozpatrywany był wniosek o konstruktywne wotum nieufności, to doszło to tzw. „samozaorania” Platformy Obywatelskiej […]. Kolejne wnioski to będzie szansa pokazania, co zrobiliśmy przez te 1,5 roku oraz jakiej Polski chcemy – podkreślał polityk.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl