fot. prezydent.pl

P. Soloch i K. Szczerski z wizytami w USA

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch i szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski odbędą w tym tygodniu w Waszyngtonie spotkania z przedstawicielami amerykańskiej administracji.

Wśród tematów rozmów poruszona ma być kwestia ewentualnego spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.

Ministrowie będą rozmawiać m.in. z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem McMasterem.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Konrad Głębocki z sejmowej Komisji do Spraw Zagranicznych zwraca uwagę, że spotkania z otoczeniem Donalda Trumpa, które kształtuje politykę bezpieczeństwa, ma kluczowe znaczenie.

– Ci, którzy uważali, że Donald Trump zastosuje większy reset niż starał się to zrobić Barack Obama – myślę, że już się na szczęście rozczarowali. Zdecydowana reakcja militarna w Syrii przeciwko reżimowi Asada -współpracującemu blisko z Rosją – pokazała, że Stany Zjednoczone pod obecną administracją prowadzą własną politykę. Po faktach widzimy, że NATO i wzmacnianie wschodniej flanki jest dla USA bardzo ważne. Im bardziej intensywne będą nasze relacje na tym szczeblu, tym lepiej – wskazuje Konrad Głębocki. 

Minister Paweł Soloch rozpoczął swój pobyt za oceanem w niedzielę, a zakończy w czwartek. Z kolei minister Krzysztof Szczerski będzie przebywał z wizytą w USA między 26 a 28 kwietnia.

RIRM

drukuj