fot. flickr.com

USA chcą wznowić rozmowy z Koreą Północną

Waszyngton chce wznowić negocjacje z Pjongjangiem w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Gotowość do rozmów potwierdził specjalny amerykański wysłannik do spraw Korei Północnej.

Od kilku miesięcy relacje między USA a Koreą Północną nie ulegają poprawie. Proces denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego nie został rozpoczęty, a przywódcy obu krajów – Donald Trump i Kim Dzong Un – zaniechali negocjacje w tej sprawie. Pojawiały się także pogłoski o tym, że obecny amerykański wysłannik do spraw Korei Północnej ma opuścić swoje stanowisko. Teraz zaprzecza tym doniesieniom.

– Chciałem zdementować wszelkie plotki, że opuszczę obecne stanowisko, aby objąć funkcję ambasadora. Nie będę pełnił tej funkcji dyplomatycznej w Federacji Rosyjskiej i nadal będę się koncentrował na postępach w Korei Północnej – mówił Stephan Biegun, specjalny wysłannik USA ds. Korei Północnej.

Amerykański polityk potwierdził jednocześnie gotowość Stanów Zjednoczonych do dalszych rozmów dyplomatycznych z władzami w Pjongjangu.

– Jestem w pełni zaangażowany w tę ważną misję i dokończymy to. Jeśli chodzi o wznowienie negocjacji z Koreą, jesteśmy gotowi zaangażować się, gdy tylko dostaniemy znak od naszych partnerów w Korei Północnej – wskazał Stephan Biegun.

Ostatni raz Donald Trump rozmawiał z Kim Dzong Unem w czerwcu tego roku, na granicy pomiędzy dwiema Koreami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl