P. Müller: Decyzja, czy wybory będą odbywały się w obecnym terminie – powinna być podjęta krótko przed samymi wyborami

Decyzja o tym, czy wybory będą odbywały się w obecnym terminie powinna być podjęta krótko przed samymi wyborami, bo wtedy będziemy wiedzieć, jaka jest sytuacja – podkreślił w piątek w Polskim Radiu rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller, pytany o postulaty opozycji, aby przenieść wybory prezydenckie, odparł, że sytuacja jest obecnie dynamiczna ze względu na rozwój epidemii koronawirusa. Przywoływał w tym kontekście wariant, zgodnie z którym epidemia mogłaby powrócić jesienią po chwilowej poprawie sytuacji latem.

„W przypadku realizacji wyborów w sytuacji jeszcze istniejącego ryzyka, jeżeli by takie ryzyko istniało, trzeba zapewnić środki bezpieczeństwa” – mówił rzecznik rządu.

Jako przykład Müller podał obecne zabezpieczenia m.in. w sklepach spożywczych.

„Decyzje w tym zakresie, czy wybory będą się w ogóle odbywały w tym terminie powinny być w krótkim czasie przed wyborami, dlatego że wtedy będziemy wiedzieć, jaka jest sytuacja” – dodał rzecznik rządu.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich zaplanowana jest na 10 maja.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl